Najpopularniejsze gatunki

» Dramat obyczajowy
» Komedia
» Dramat psychologiczny
» Animacja

Najpopularniejsze filmy

» Krwawy diament 1940
» Andriej Rublow 1940

Na skróty

» filmy wg gatunków

Alfred Hitchcock recenzje filmów


Alfred Hitchcock

British scenarzysta


1938

Starsza pani znika

reżyser

 1938

Lawiny śnieżne wstrzymują ruch kolejowy, pasażerowie jednego z pociągów są zmuszeni spędzić noc w hotelu w górskiej wiosce. Kiedy mogą już opuścić to miejsce jedna z pasażerek, starsza kobieta, znika bez śladu, co powoduje dalszy ciąg tajemniczych wypadków.

1940

Rebeka

reżyser

 1940

Młoda kobieta, pomimo ostrzeżeń otoczenia, wychodzi za mąż za lorda Maxa de Winter. Nie odstraszają jej nawet plotki na temat pierwszej żony de Wintera, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach.

1944

Łódź ratunkowa

reżyser

 1944

W czasie II wojny światowej ocaleni ze statku zatopionego przez U-boota przedostają się na jedyną łódź ratunkową. Wśród nich jest niemiecki marynarz z łodzi podwodnej, teraz muszą razem znaleźć sposób na przetrwanie na środku oceanu.

1953

Wyznaję

reżyser

 1953

Katolicki ksiądz w konfesjonale poznaje prawdę na temat morderstwa, które miało miejsce, ale przez zbieg okoliczności sam staje się głównym podejrzanym, kiedy odmawia zeznań ze względu na zachowanie tajemnicy spowiedzi.

1960

Psychoza

reżyser

 1960

Sekretarka kradnie swojemu pracodawcy 40 tysięcy dolarów i opuszcza miasto. Zatrzymuje się w małym motel prowadzonym przez nieśmiałego mężczyznę. Wkrótce kobieta ginie.

1963

Ptaki

reżyser

 1963

W małym miasteczku ptaki zaczynają się zachowywać w niespotykany dotąd sposób - nie unikają ludzi, a wręcz przeciwnie zaczynają ich atakować. Klasyczny thriller Alfreda Hitchcocka.

1972

Szał

reżyser

 1972

W Londynie grasuje seryjny morderca, który dusi kobiety przy pomocy krawatów. Policja wkrótce znajduje podejrzanego.

1975

Intryga rodzinna

reżyser

 1975

Para drobnych oszustów przyjmuje zlecenie od starszej pani polegające na odnalezieniu jej siostrzeńca. Wygląda na to, że sfingował on swoją śmierć, ale próbując go odnaleźć rozpoczynają bardzo niebezpieczną grę.