Najpopularniejsze gatunki

» Dramat obyczajowy
» Komedia
» Dramat psychologiczny
» Animacja

Na skróty

» filmy wg gatunków

Ptaki 1963 / The Birds recenzja filmu


Ptaki 1963 recenzja filmu

Ptaki (1963, United States)

Gatunki
Czas trwania
119 minut
Język
English
Nasza ocena
★★★★★★★★☆☆ 8 / 10

Mitch odwiedza sklep zoologicznych chcąc kupić siostrze papużki-nierozłączki, ale niestety w sklep nie ma obecnie takich ptaków. W sklepie Melanie, którą poznał wcześniej, ale ona nie zapamiętała go. Zaintrygowana jego zachowaniem zamawia papużki, odnajduje jego adres i jedzie zawieźć mu je do domu na wyspie, gdzie Mitch mieszka razem z matką i siostrą. Po drodze widać sielski krajobraz, ale kilka ptaków zachowuje się w sposób nienaturalny. Podczas przeprawy łodzią do domu Mitcha Melanie zostaje zaatakowana przez mewę, w co nikt nie chce jej uwierzyć. Ale ptaki robią się coraz agresywniejsze i śmiało zaczynają atakować ludzi. W miasteczku wybucha panika.

Jeden z wielu thrillerów w reżyserii Hitchcocka. Film powstał na motywach opowiadania Daphne du Maurier, zresztą Hitchcock niejednokrotnie sięgał do prozy tej autorki. Zrobiony świetnie, napięcie wzrasta do ostatniej minuty, każdy szczegół w filmie jest ważny. Film zrobiony był w czasach przed-komputerowych stąd wszystkie sceny z ptakami były autentycznie nagrywane i sprawiają niesamowite wrażenie. Moim zdaniem to najlepszy film Hitchcocka, lepszy nawet od osławionej Psychozy.


dodaj komentarz

Comment belowPtaki comments


Bardzo przyjemnie się czyta, pomysł dość oryginalny, szczególnie ten z komputerem, który w przeciwieństwie do stereotypu jest mniej mądry od człowieka oraz nawet po zakończeniu opowiadanie myśli długo pozostają z głównym bohaterem dumając na temat dalszych jego przygód. Piękne wykonane.
Wiktorpolak (07-01-2018 13:22:37)


1. Styl jest świetny i oryginalny; odczuwa się trochę klimat Dzienników Gwiazdowych. 2. Humor jest na znakomitym poziomie (tj. jak czytałem to w niektórych miejscach śmiałem się do siebie - co zdarza mi się przy opowiadaniach SF niezwykle rzadko) niektóre humorystyczne chwyty są trochę zbyt czytelne i nie wypalają - ale jest to wyjątek od reguły. 3. Koncepcja też jest niezła - nie ma może jakiegoś ścinającego z nóg pomysłu, ale takiego pomysłu nie widziałem od dawna nawet w papierowych miesięcznikach SF. 4. Konstrukcja - widać szwy pomiędzy częścią z podróżą, a częścią po wylądowaniu. Ogólnie: w stosunku do opowiadań, które czytałem w necie 'Planeta' jest lepsza o kilka długości, w stosunku do opowiadań publikowanych przez pisma papierowe - jest to opowiadanie lepsze od wielu tam zamieszczanych i czyta się je dużo przyjemniej.
Maciej Dudek (15-09-2017 21:04:02)


Fajny serwis i dawajcie więcej takich opowiadań jak Planeta Mgieł. Lubię ciekawe opowiadania.
Kamil (24-03-2017 12:05:23)
Ptaki 1963 dodaj komentarz
Ptaki 1963 dodaj komentarz


Oglądaj Ptaki


Oglądaj PtakiOglądaj Ptaki


Twórcy Ptaki


Alfred Hitchcock films

Alfred Hitchcock

reżyser

Evan Hunter films

Evan Hunter

scenariuszObsada Ptaki


Tippi Hedren films

Tippi Hedren

jako Melanie Daniels

Rod Taylor films

Rod Taylor

jako Mitch Brenner

Jessica Tandy films

Jessica Tandy

jako Lydia Brenner

Suzanne Pleshette films

Suzanne Pleshette

jako Annie Hayworth

Veronica Cartwright films

Veronica Cartwright

jako Cathy Brenner

Ethel Griffies films

Ethel Griffies

jako Mrs Bundy

Charles McGraw films

Charles McGraw

jako Sebastian Sholes

Ruth McDevitt films

Ruth McDevitt

jako Mrs MacGruder

Darlene Conley films

Darlene Conley

jako waitress


Ptaki 1963 dodaj komentarz
Ptaki 1963 dodaj komentarz
Ptaki 1963 dodaj komentarz
Ptaki 1963 dodaj komentarz
Ptaki 1963 dodaj komentarz
Ptaki 1963 dodaj komentarz
Ptaki 1963 dodaj komentarz