Najpopularniejsze gatunki

» Dramat obyczajowy
» Komedia
» Dramat psychologiczny
» Animacja

Na skróty

» filmy wg gatunków

Dramat historyczny recenzje


Pancernik Potiomkin 1925

Na pokładzie pancernika Potiomkin marynarze zaczynają się buntować przeciwko nieludzkim warunkom, ale wkrótce w ich ślady pójdzie cała Odessa.
Dramat historyczny

Pancernik Potiomkin 1925 recenzja filmu

Przeminęło z wiatrem 1939

W czasie amerykańskiej Wojny Secesyjnej młoda kobieta, Scarlett O’Hara, musi stawić czoła trudnym wyborom chcąc utrzymać rodzinną posiadłość. Poprzez historię jej życia widzimy jak wojna na zawsze zmieniła Południe.
Dramat historycznyDramat obyczajowyMelodramat

Przeminęło z wiatrem 1939 recenzja filmu

Tańczący z wilkami 1990

Porucznik John Dunbar po zakończeniu wojny secesyjnej przejmuje położony na odludziu posterunek, gdzie poza zapierającą dech w piersiach przyrodą odnajduje też Indian, którzy zmienią jego życie.
Dramat historycznyDramat obyczajowyFilm przygodowy

Tańczący z wilkami 1990 recenzja filmu

Mały Wielki Człowiek 1970

Jack wychował się wśród Cheyennów, potem został więźniem amerykańskiej armii i spędził życie na pograniczu obu kultur. Jego oczami widzimy jaką cenę Indianie zapłacili za rozwój Stanów Zjednoczonych.
Dramat historycznyKomediaWestern

Mały Wielki Człowiek 1970 recenzja filmu

1492: Wyprawa do raju 1992

Krzysztof Kolumb przygotowuje wyprawę, która zmieni historię Ziemi, ale wkrótce przekona się, że nie musi to koniecznie oznaczać zmiany na lepsze.
BiografiaDramat historyczny

1492: Wyprawa do raju 1992 recenzja filmu

Harakiri 1962

W średniowiecznej Japonii samuraj, który okrył się hańbą przygotowuje się do popełnienia rytualnego harakiri, ale jego historia nie jest tak prosta jak się wydaje.
Dramat historycznyDramat obyczajowy

Harakiri 1962 recenzja filmu

Słodkie życie 1960

Dziennikarz Marcell krąży po Rzymie szukając tematów do swoich artykułów. Na swojej drodze spotyka barwne postaci odzwierciedlające włoskie społeczeństwo lat 1950-tych.
Dramat historycznyDramat psychologiczny

Słodkie życie 1960 recenzja filmu

Jak zostać królem 2010

Po wybuchu II wojny światowej król Jerzy VI musi wziąć na siebie ciężar podtrzymywania na duchu Brytyjczyków, w czym przeszkadza mu jego jąkanie. Decyduje się szukać pomocy u nauczyciela dykcji, co będzie dla nich obu doświadczeniem odmieniającym życie.
BiografiaDramat historycznyDramat obyczajowy

Jak zostać królem 2010 recenzja filmu

Amadeusz 1984

Gdy do Wiednia przybywa Wolfgang Amadeusz Mozart fama o jego niezwykłym talencie szybko się roznosi. Salieri, który do tego momentu cieszył się sławą najlepszego kompozytora w mieście nie cofnie się przed niczym, aby zachować swoją pozycję.
BiografiaDramat historycznyDramat obyczajowy

Amadeusz 1984 recenzja filmu

Andriej Rublow 1966

Biografia najwybitniejszego twórcy ikon, któremu przyszło żyć w czasach będących wielką próbą, zwłaszcza dla ludzi wierzących.
BiografiaDramat historycznyDramat obyczajowy

Andriej Rublow 1966 recenzja filmu

Siódma pieczęć 1957

Szukanie prawdziwego sensu życia oczami Ingmara Bergmana - Rycerz po powrocie z krucjaty spotyka Śmierć i gra z nią w szachy, gdzie stawką jest jego życie.
Dramat historycznyDramat obyczajowyDramat psychologiczny

Siódma pieczęć 1957 recenzja filmu

Piekło ’63 2009

Cała Holandia przygotowuje się do wielkiego wydarzenia sportowego - Elfstedentocht - 200-kilometrowego wyścigu łyżwiarskiego. Przez nagłą zmianę pogody ten dzień przeszedł do legendy.
Dramat historycznyDramat obyczajowyFilmy o sporcie

Piekło ’63 2009 recenzja filmu

Olbrzym 1956

Młoda kobieta przenosi się z Wirginii do Teksasu wychodząc za mąż za farmera. Zmiana otoczenia nie jest dla niej łatwa, zwłaszcza kiedy poznaje przystojnego sąsiada, Jetta.
Dramat historycznyDramat obyczajowyWestern

Olbrzym 1956 recenzja filmu

Rzym miasto otwarte 1945

Losy trójki ludzi w okresie kiedy Rzym był okupowany przez Niemców podczas II wojny światowej i Włosi poznali jak wygląda prawdziwa twarz ich niedawnych sojuszników.
Dramat historycznyDramat politycznyFilm wojenny

Rzym miasto otwarte 1945 recenzja filmu

Znieważona ziemia 2011

W 1986 roku katastrofa w Czernobylu pozostawiła mieszkańców Prypeci z brzemieniem tego, co się stało - ci, którzy przeżyli nie potrafili odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
Dramat obyczajowyDramat historyczny

Znieważona ziemia 2011 recenzja filmu