Najpopularniejsze gatunki

» Dramat obyczajowy
» Komedia
» Dramat psychologiczny
» Animacja

Na skróty

» filmy wg gatunków

dramat sądowy recenzje


Dwunastu gniewnych ludzi 1957

Po wysłuchaniu dowodów dwunastu przysięgłych udaje się do pokoju, gdzie mają zdecydować o losie młodego Latynosa oskarżonego o zabicie własnego ojca. Wyrok wydaje się zupełnie oczywisty, ale tylko dla jedenastu z nich...
Dramat obyczajowyDramat psychologicznyDramat sądowy

Dwunastu gniewnych ludzi 1957 recenzja filmu

Filadelfia 1993

Odnoszący sukcesy zawodowe prawnik odkrywa, że jest nosicielem HIV. Nikt w pracy nie wiedział, że jest homoseksualistą, ale kiedy objawy choroby stają się widoczne nagle zostaje zwolniony ze względu na niekompetencję. Postanawia pozwać do sądu swoich pracodawców.
Dramat obyczajowyDramat sądowy

Filadelfia 1993 recenzja filmu

Z zimną krwią 1967

W roku 1959 w Stanach Zjednoczonych dochodzi do morderstwa, którego nikt nie jest w stanie zrozumieć - cała rodzina została zabita z zimną krwią we własnym domu. Obaj sprawcy zostają szybko schwytani i postawieni przed sądem.
Film kryminalnyDramat sądowy

Z zimną krwią 1967 recenzja filmu

Zabić drozda 1962

W latach 1930-tych na południu Stanów Zjednoczonych ma mieć miejsce proces Murzyna oskarżonego o zgwałcenie białej kobiety. Stateczny prawnik Atticus Finch zostaje wyznaczony do obrony, ale wbrew naciskom otoczenia zamierza uczciwie bronić swojego klienta.
Dramat obyczajowyDramat sądowy

Zabić drozda 1962 recenzja filmu

Erin Brockovich 2000

Bezrobotna matka trójki dzieci podejmuje pracę w kancelarii adwokackiej i dzięki swojej determinacji podejmuje walkę z dużym koncernem odpowiedzialnym za zatruwanie środowiska.
BiografiaDramat obyczajowyDramat sądowy

Erin Brockovich 2000 recenzja filmu

Proces 2014

Uliczny śpiewak zostaje postawiony przed sądem oskarżony o przyczynienie się do śmierci robotnika, który zginął w kanałach, gdzie zszedł bez właściwego zabezpieczenia. Prokurator stara się udowodnić, że śpiewak nakłonił go do samobójstwa.
Dramat sądowyDramat obyczajowy

Proces 2014 recenzja filmu