Najpopularniejsze gatunki

» Dramat obyczajowy
» Komedia
» Dramat psychologiczny
» Animacja

Na skróty

» filmy wg gatunków

Film wojenny recenzje


Johnny poszedł na wojnę 1971

Młody Amerykanin wyrusza na front aby dołączyć do I wojny światowej. Eksplozja pocisku niemal zmienia go w warzywo, ale Johnny nadal żyje, czuje i myśli.
Dramat obyczajowyDramat psychologicznyFilm wojenny

Johnny poszedł na wojnę 1971 recenzja filmu

Casablanca 1942

Cyniczny właściciel nocnego klubu zostaje zaskoczony wizytą kobiety, którą niegdyś namiętnie kochał, ale która zostawił go bez żadnego wyjaśnienia. Teraz będzie musiał podjąć kilka trudnych decyzji.
Film wojennyMelodramat

Casablanca 1942 recenzja filmu

Most na rzece Kwai 1957

Brytyjscy jeńcy zostają przerzuceni do budowy mostu, który ma pomóc Japończykom w dostarczaniu zapasów ich armii nacierającej w Birmie. Ich dowódca, pułkownik Nicholson, stawia jednak opór dowódcy obozu.
Dramat psychologicznyFilm wojenny

Most na rzece Kwai 1957 recenzja filmu

Dyktator 1940

Film opowiada o Dyktatorze Hynklu, który rządzi fikcyjnym państwem Tomanią i przygotowuje wraz ze swoim sojusznikiem Benzino Napaloni inwazję na sąsiedni kraj Austerlich. W Tomanii żyje fryzjer, który jest łudząco podobny do dyktatora...
Dramat politycznyKomediaFilm wojenny

Dyktator 1940 recenzja filmu

Pociągi pod specjalnym nadzorem 1966

Młody Miloš Hrma zaczyna swoją pierwszą pracę, na małej stacyjce kolejowej, gdzie pomimo trwającej II wojny światowej, życie toczy się sennie. Chłopak zakochuje się w konduktorce i ma nadzieję, że wreszcie zostanie mężczyzną.
KomediodramatFilm wojenny

Pociągi pod specjalnym nadzorem 1966 recenzja filmu

Hotel Rwanda 2004

W trakcie trwającego w Rwandzie ludobójstwa menedżer jednego z hoteli w Kigali, Paul Rusesabagina, musi znaleźć sposób, by uratować swoją rodzinę od horroru, który zalewa ulice.
Dramat obyczajowyBiografiaFilm wojenny

Hotel Rwanda 2004 recenzja filmu

Jak być kochaną 1963

W czasie II wojny początkująca aktorka Felicja jest gotowa poświęcić wiele aby jej ukochany uniknął śmierci, ale to nieodwzajemnione uczucie prowadzi tylko do samozatracenia.
Dramat obyczajowyDramat psychologicznyFilm wojenny

Jak być kochaną 1963 recenzja filmu

Młode lwy 1958

W trakcie II wojny światowej Niemiec i dwaj Amerykanie poznają jak bardzo różni są ludzie i jak nieprzewidywalne mogą być ich postawy wobec okrucieństwa wojny.
Dramat psychologicznyFilm wojenny

Młode lwy 1958 recenzja filmu

Wróg u bram 2001

W trakcie bitwy o Stalingrad Niemcy ściągają do miasta swojego najlepszego snajpera, aby odszukał i zabił swojego radzieckiego odpowiednika Wasilija Zajcewa. W ich pojedynku nie obowiązują żadne reguły.
Film wojenny

Wróg u bram 2001 recenzja filmu

Lecą żurawie 1957

Wojna rozdziela Weronikę i Borysa, on wyrusza by walczyć, ona pozostaje w Moskwie i stara się przeżyć cały czas czekając na powrót ukochanego.
Dramat obyczajowyFilm wojennyMelodramat

Lecą żurawie 1957 recenzja filmu

Rzym miasto otwarte 1945

Losy trójki ludzi w okresie kiedy Rzym był okupowany przez Niemców podczas II wojny światowej i Włosi poznali jak wygląda prawdziwa twarz ich niedawnych sojuszników.
Dramat historycznyDramat politycznyFilm wojenny

Rzym miasto otwarte 1945 recenzja filmu

Kobieta diabeł 1964

W średniowiecznej Japonii toczy się wojna domowa, a dwie mieszkające na obrzeżach bagniska kobiety starają się przeżyć zabijając i okradając żołnierzy, którzy pojawią się w okolicy.
Dramat obyczajowyFilm wojenny

Kobieta diabeł 1964 recenzja filmu

Zawód: reporter 1975

Znudzony życiem dziennikarz David Locke wyjeżdża do rozdartego wojną domową Czadu. W hotelu znajduje zwłoki mężczyzny i widzi w tym szansę na rozpoczęcie nowego życia. Przejmuje jego tożsamość, ale okazuje się, że zmarły nie był aniołem.
Dramat obyczajowyFilm wojennyDramat polityczny

Zawód: reporter 1975 recenzja filmu

Wielka ucieczka 1963

Do niemieckiego obozu jenieckiego trafia kapitan Hilts, który jest specjalistą od ucieczek, ale tym razem w grę wchodzi nie ucieczka pojedynczego żołnierza, ale około 200.
Film przygodowyFilm wojenny

Wielka ucieczka 1963 recenzja filmu