Najpopularniejsze gatunki

» Dramat obyczajowy
» Dramat psychologiczny
» Komedia
» Animacja

Na skróty

» filmy wg gatunków

Recenzje filmów, najlepsze filmy


Każdego roku do kin trafiają setki nowych filmów, niektóre z nich okazują się wielkimi hitami, niektóre koszmarnymi porażkami, ale każdu z nich zasługuje na uwagę. Ten serwis powstał aby ułatwić odnalezienie być może nieco mniej znanych lub mniej popularnych filmów, które zasługują na to aby je obejrzeć albo też wręcz przeciwnie należy ich za wszelką cenę unikać.


Ostatnie recenzje filmów


Starsza pani znika 1938

Wiosenne lawiny zasypują tunel kolejowy, co zmusza pasażerów do spędzenia nocy w położonym wysoko w górach hotelu. Kiedy rano wznawiają podróż starsza pani znika bez śladu na pokładzie jadącego pociągu.
ThrillerFilm z tajemnicą

Starsza pani znika 1938 recenzja filmu

Do dechy 2016

Tom Cox zabiera rodzinę na wczasy nowym samochodem, który kupił zaledwie dzień wcześniej. Wkrótce po tym, jak wjeżdżają na autostradę w samochodzie ulega uszkodzeniu centralny system i blokuje tempomat na maksymalnej prędkości.
Komedia

Do dechy 2016 recenzja filmu

Hotel Rwanda 2004

W trakcie trwającego w Rwandzie ludobójstwa menedżer jednego z hoteli w Kigali, Paul Rusesabagina, musi znaleźć sposób, by uratować swoją rodzinę od horroru, który zalewa ulice.
Dramat obyczajowyBiografiaFilm wojenny

Hotel Rwanda 2004 recenzja filmu

Morderstwo w Orient Expressie 1974

Belgijski detektyw Hercule Poirot wraca do domu na pokładzie słynnego Orient Expressu, ale po drodze natyka się na kolejną zagadkę, która sprawi, że jego umiejętności zostaną wystawione na ciężką próbą - jeden z pasażerów został zabity w nocy, ale nic w tym sprawie nie jest proste i oczywiste.
Film kryminalnyFilm z tajemnicą

Morderstwo w Orient Expressie 1974 recenzja filmu

Co to konia obchodzi? 1987

Pracownicy obsługujący konwój przewożący wielki przemysłowy transformator walczą z nudą podczas monotonnej drogi na wybrzeże, ale ich praca nabiera kolorów, kiedy natrafiają na wiadukt kolejowy, który jest odrobinę za niski dla ich samochodu.
Komedia

Co to konia obchodzi? 1987 recenzja filmu

Droga to Wellville 1994

John Harvey Kellogg, wynalazca płatków kukurydzianych, prowadzi sanatorium w Battle Creek w Michigan, gdzie jego nietypowe diety oraz metody leczenia przyciągają ludzi chcących poprawić swój stan zdrowia, ale w praktyce jest to niemal sekta.
Komediodramat

Droga to Wellville 1994 recenzja filmu

Szpiegu, do dzieła 1964

Z rządowego laboratorium zostaje skradziona tajna formuła, nad którą pracował jeden z naukowców. Szef służb bezpieczeństwa musi ją odzyskać, więc do przechwycenia jej wysyła swoich najlepszych ludzi. A przynajmniej najlepszych, jakich ma pod ręką.
KomediaFilm szpiegowski

Szpiegu, do dzieła 1964 recenzja filmu

Podejrzany 2000

W trakcie festynu na Portoryko wpływowy lokalny prawnik zgadza się odpowiedzieć na parę pytań na posterunku policji, ale z każdą odpowiedzią staje się coraz bardziej oczywiste, że ze świadka stał się głównym podejrzanym w sprawie o morderstwo.
ThrillerDramat obyczajowyDramat psychologiczny

Podejrzany 2000 recenzja filmu