Najpopularniejsze gatunki

» Dramat obyczajowy
» Komedia
» Dramat psychologiczny
» Animacja

Na skróty

» filmy wg gatunków

Film kryminalny recenzje


Bulwar Zachodzącego Słońca 1950

Początkujący scenarzysta i starzejąca się gwiazda kina niemego mogą sobie nawzajem pomóc, ale wszystko w tym życiu ma swoją cenę.
Dramat psychologicznyFilm kryminalnyHorror

Bulwar Zachodzącego Słońca 1950 recenzja filmu

Psychoza 1960

Sekretarka kradnie swojemu pracodawcy 40 tysięcy dolarów i opuszcza miasto. Zatrzymuje się w małym motel prowadzonym przez nieśmiałego mężczyznę. Wkrótce kobieta ginie.
Dramat psychologicznyFilm kryminalnyFilm z tajemnicą

Psychoza 1960 recenzja filmu

Doktor No 1962

Brytyjski agent James Bond zostaje wysłany na pierwszą misję - ma unieszkodliwić groźnego przestępcę, który planuje zdobyć władzę nad światem.
Film kryminalnyFilm przygodowyFilm szpiegowski

Doktor No 1962 recenzja filmu

Doczekać zmroku 1967

Niewidoma kobieta musi stawić czoła bezwględnym przestępcom i pomimo swoich ograniczeń stoczyć walkę o życie.
Film kryminalnyFilm z tajemnicą

Doczekać zmroku 1967 recenzja filmu

Z zimną krwią 1967

W roku 1959 w Stanach Zjednoczonych dochodzi do morderstwa, którego nikt nie jest w stanie zrozumieć - cała rodzina została zabita z zimną krwią we własnym domu. Obaj sprawcy zostają szybko schwytani i postawieni przed sądem.
Film kryminalnyDramat sądowy

Z zimną krwią 1967 recenzja filmu

Rebeka 1940

Młoda kobieta, pomimo ostrzeżeń otoczenia, wychodzi za mąż za lorda Maxa de Winter. Nie odstraszają jej nawet plotki na temat pierwszej żony de Wintera, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach.
Film kryminalny

Rebeka 1940 recenzja filmu

Wyznaję 1953

Katolicki ksiądz w konfesjonale poznaje prawdę na temat morderstwa, które miało miejsce, ale przez zbieg okoliczności sam staje się głównym podejrzanym, kiedy odmawia zeznań ze względu na zachowanie tajemnicy spowiedzi.
Film kryminalnyDramat psychologiczny

Wyznaję 1953 recenzja filmu

Widmo 1955

Żona i kochanka maltretowane przez despotycznego Michela postanawiają go zabić i upozorować wypadek. Wszystko idzie zgodnie z planem, ale zwłoki nagle znikają, a to tylko początek niespodzianek.
Film kryminalny

Widmo 1955 recenzja filmu

Chłopcy z ferajny 1990

Historia życia nowojorskiego gangstera - od najmłodszych lat Henry Hill marzył o zostaniu członkiem mafii i obserwujemy jego przemianę aż do momentu, kiedy zostaje objęty programem ochrony świadków koronnych w zamian za zeznania przeciw swoim "przyjaciołom".
Film gangsterskiBiografiaFilm kryminalny

Chłopcy z ferajny 1990 recenzja filmu

Milczenie owiec 1991

Młoda agentka FBI musi znaleźć sposób na namówienie niezwykle groźnego przestępcy do współpracy przy schwytaniu seryjnego mordercy.
Dramat obyczajowyDramat psychologicznyFilm kryminalny

Milczenie owiec 1991 recenzja filmu

Chinatown 1974

Prywatny detektyw J.J. Gites otrzymuje zlecenie śledzenia męża zamożnej klientki. Z pozoru prosta sprawa komplikuje się, kiedy śledzony mąż ginie, a klientka okazuje się nie być jego żoną.
Film kryminalny

Chinatown 1974 recenzja filmu

Pachnidło: Historia mordercy 2006

Młody mężczyzna, Grenouille, posiada niezwykły talent - absolutny zmysł zapachu. Jednakże dążenie do uzyskania niedoścignionego zapachu doprowadzi go na granicę człowieczeństwa.
Dramat obyczajowyDramat psychologicznyFilm kryminalny

Pachnidło: Historia mordercy 2006 recenzja filmu

Szajka z Lawendowego Wzgórza 1951

Urzędnik bankowy Henry Holland po 20 latach zajmowania się transportem sztabek złota postanawia przejąć jeden z ładunków dla siebie i przerzucić go do Francji. Genialny plan udaje się... niemal do końca.
KomediaFilm kryminalny

Szajka z Lawendowego Wzgórza 1951 recenzja filmu

Rozwód po włosku 1962

Baron Cefalu poznaje młodą i piękną Angelę, z którą chciałby wziąć ślub, ale jest już żonaty z despotyczną Rosalią. Jednakże włoskie prawo nie pozwala mu wziąć rozwodu, więc baron znajduje inne rozwiązanie z tej sytuacji.
KomediaFilm kryminalny

Rozwód po włosku 1962 recenzja filmu

Morderstwo w Orient Expressie 1974

Belgijski detektyw Hercule Poirot wraca do domu na pokładzie słynnego Orient Expressu, ale po drodze natyka się na kolejną zagadkę, która sprawi, że jego umiejętności zostaną wystawione na ciężką próbą - jeden z pasażerów został zabity w nocy, ale nic w tym sprawie nie jest proste i oczywiste.
Film kryminalnyFilm z tajemnicą

Morderstwo w Orient Expressie 1974 recenzja filmu

Szał 1972

W Londynie grasuje seryjny morderca, który dusi kobiety przy pomocy krawatów. Policja wkrótce znajduje podejrzanego.
Film kryminalnyDramat psychologicznyThriller

Szał 1972 recenzja filmu

Rzeźnik 1970

Nauczycielka Helena poznaje rzeźnika Popaula, weterana wojny w Indochinach. Kiedy policja poszukuje w okolicy mordercy kobiet Helena nabiera podejrzeń.
Dramat psychologicznyFilm kryminalnyFilm z tajemnicą

Rzeźnik 1970 recenzja filmu

Kolekcjoner 1965

Młody urzędnik Freddie Clegg jest kolekcjonerem motyli. Przez swoją nieśmiałość ma problemy z nawiązaniem relacji z dziewczyną, która mu się spodobała. Postanawia zdobyć ją tak samo, jak zdobywał do tej pory motyle...
Film kryminalnyDramat psychologiczny

Kolekcjoner 1965 recenzja filmu

Do utraty tchu 1960

Michel Poiccard, młody przestępca zafascynowany Humphreyem Bogartem, kradnie samochód, a w trakcie ucieczki śmiertelnie postrzela policjanta. W Paryżu ukrywa się w mieszkaniu Amerykanki, Patricii, która nie ma świadomości, że żyje z mordercą.
Film kryminalnyDramat obyczajowy

Do utraty tchu 1960 recenzja filmu

Na wypadek nieszczęścia 1958

Znany adwokat Andre Gobillot przyjmuje sprawę młodej, atrakcyjnej dziewczyny oskarżonej o napad z bronią w ręku. Kobiety nie stać na wynajęcie Gobillot, ale oferuje mu inną formę zapłaty...
Dramat obyczajowyMelodramatFilm kryminalny

Na wypadek nieszczęścia 1958 recenzja filmu

Matnia 1966

W poukładane życie zamożnej pary wkracza dwójka gangsterów, którzy szukają schronienia po nieudanym napadzie. Pomiędzy domownikami i przestępcami zaczyna się skomplikowana gra.
Film kryminalnyKomediodramatDramat psychologiczny

Matnia 1966 recenzja filmu

Nieznani 2006

Pięciu mężczyzn budzi się bez pamięci w magazynie na odludziu, za zamkniętymi drzwiami i zakratowanymi oknami. A potem dzwoni telefon...
Film z tajemnicąFilm kryminalnyThriller

Nieznani 2006 recenzja filmu

Złap mnie, jeśli potrafisz 2002

Pomimo młodego wieku oszust Frank Abagnale Jr trafia na listę 10 najbardziej poszukiwanych przez FBI przestępców. Agent specjalny Hanratty depcze mu po piętach...
Film kryminalny

Złap mnie, jeśli potrafisz 2002 recenzja filmu

400 batów 1959

Czternastoletni Antoine jest uważany przez otoczenie za trudne dziecko, często popada w konflikty z nauczycielami. Jego rodzice nie mają pojęcia jak do niego dotrzeć, więc wysyłają go domu poprawczego.
Film kryminalnyDramat obyczajowyKomedia

400 batów 1959 recenzja filmu

Panna młoda w żałobie 1968

Młoda kobieta ubrana na czarno szuka mężczyzn i odpowiedniego momentu, aby zaatakować ich i zabić, a jednocześnie musi działać na tyle szybko, aby nie zostać złapaną. Ale jej ofiary nie są zupełnie przypadkowe.
Film kryminalny

Panna młoda w żałobie 1968 recenzja filmu