Najpopularniejsze gatunki

» Dramat obyczajowy
» Komedia
» Dramat psychologiczny
» Animacja

Na skróty

» filmy wg gatunków

Komedia recenzje


Po kłębku do nitki 1988

Zmęczony ciągłymi wpadkami Sherlocka Holmesa doktor Watson planuje zakończyć ich współpracę. Dlaczego nie? W końcu sam stworzył całą fikcyjną postać Sherlocka Holmesa...
KomediaKomedia kryminalna

Po kłębku do nitki 1988 recenzja filmu

Żądło 1973

Para drobnych oszustów planuje zemścić się na gangsterze odpowiedzialnym za śmierć ich przyjaciela. Postanawiają uderzy w jego nasłabszy punkt - zamiłowanie do hazardu.
Film gangsterskiKomediaKomedia kryminalna

Żądło 1973 recenzja filmu

Forrest Gump 1994

Forrest Gump nie jest piękny, nie jest mądry, nie ma żadnych konkretnych talentów poza jednym, co go wyróżnia spośród innych ludzi - szczerą, naiwną i zaraźliwą dobrocią.
Dramat obyczajowyKomedia

Forrest Gump 1994 recenzja filmu

Kolacja dla palantów 1998

Zamożny wydawca Pierre Brochant organizuje z przyjaciółmi kolację dla palantów - ich chorą zabawę, w której wygrywa ten, komu uda się przyprowadzić większego nieudacznika. Ale tego wieczora Brochant nie zapomni do końca życia.
Komedia

Kolacja dla palantów 1998 recenzja filmu

Patch Adams 1998

Patch Adams przechodzi załamanie nerwowe. W trakcie leczenia obserwuje lekarzy i postanawia pomimo nie najmłodszego wieku samemu zacząć studiować medycynę, aby spróbować samemu leczenia ludzi, chociaż jego metody są raczej niekonwencjonalne.
KomediaDramat obyczajowy

Patch Adams 1998 recenzja filmu

Dyktator 1940

Film opowiada o Dyktatorze Hynklu, który rządzi fikcyjnym państwem Tomanią i przygotowuje wraz ze swoim sojusznikiem Benzino Napaloni inwazję na sąsiedni kraj Austerlich. W Tomanii żyje fryzjer, który jest łudząco podobny do dyktatora...
Dramat politycznyKomediaFilm wojenny

Dyktator 1940 recenzja filmu

Seksmisja 1983

Dwaj mężczyźni zgadzają się wziąć udział w eksperymencie naukowym - mają być poddani hibernacji na 3 lata. Kiedy zostają wybudzeni świat wygląda zupełnie inaczej niż go pamiętali.
Film science fictionKomedia

Seksmisja 1983 recenzja filmu

Witamy ponownie, panie McDonald 1997

Stacja radiowa w Tokio przygotowuje transmisję słuchowiska granego na żywo w studiu. Tuż przed rozpoczęciem audycji gwiazda przedstawienia postanawia wprowadzić drobne poprawki do tekstu. Od tego momentu wszystko jest możliwe.
Komedia

Witamy ponownie, panie McDonald 1997 recenzja filmu

Goło i wesoło 1997

Dwóch byłych pracowników stalowni, obecnie bezrobotnych, wpada na pomysł, aby zarobić nieco pieniędzy przy minimum wysiłku - chcą zorganizować pokaz w stylu Chippendales w lokalnym klubie. Ale nic nie jest tak proste jak się wydaje.
Dramat obyczajowyKomedia

Goło i wesoło 1997 recenzja filmu

Umarli nie potrzebuja pledow 1982

Film kryminalny łączący sceny ze starych filmów ze scenami dogranymi współcześnie tak, aby razem tworzyły sensowną całość... chociaż odbiegającą najczęściej od oryginalnego zamysłu.
KomediaKomedia kryminalna

Umarli nie potrzebuja pledow 1982 recenzja filmu

Mały Wielki Człowiek 1970

Jack wychował się wśród Cheyennów, potem został więźniem amerykańskiej armii i spędził życie na pograniczu obu kultur. Jego oczami widzimy jaką cenę Indianie zapłacili za rozwój Stanów Zjednoczonych.
Dramat historycznyKomediaWestern

Mały Wielki Człowiek 1970 recenzja filmu

Manhattan 1979

Autor telewizyjnych komedii przechodzi bolesną przemianę, kiedy żona porzuca go dla innej kobiet i opisuje w książce ich nieudane małżeństwo.
Dramat obyczajowyKomedia

Manhattan 1979 recenzja filmu

Playtime 1967

Pan Hulot gubi się wśród nowoczesnej architktury w jednym z paryskich biurowców i trafia w miejsca, w których nie planował być.
Komedia

Playtime 1967 recenzja filmu

A Hard Day’s Night 1964

The Beatles przygotowują się do występu w telewizji w Londynie, ale ich menedżer, Norm, ma problem z utrzymaniem ich miejscu, zwłaszcza, że żaden ze słynnej czwórki nie ułatwia mu tego zadania.
MusicalKomedia

A Hard Day’s Night 1964 recenzja filmu

Zabójcze radio 1994

W 1939 roku stacja WBN w Chicago przygotowuje się do nadawania pierwszej audycji, która dotrze do słuchaczy na obu wybrzeżach Stanów Zjednoczonych. Ale jednocześnie z audycją toczy się też policyjne śledztwo.
KomediaKomedia kryminalna

Zabójcze radio 1994 recenzja filmu

Szajka z Lawendowego Wzgórza 1951

Urzędnik bankowy Henry Holland po 20 latach zajmowania się transportem sztabek złota postanawia przejąć jeden z ładunków dla siebie i przerzucić go do Francji. Genialny plan udaje się... niemal do końca.
KomediaFilm kryminalny

Szajka z Lawendowego Wzgórza 1951 recenzja filmu

Rozwód po włosku 1962

Baron Cefalu poznaje młodą i piękną Angelę, z którą chciałby wziąć ślub, ale jest już żonaty z despotyczną Rosalią. Jednakże włoskie prawo nie pozwala mu wziąć rozwodu, więc baron znajduje inne rozwiązanie z tej sytuacji.
KomediaFilm kryminalny

Rozwód po włosku 1962 recenzja filmu

Pociąg-widmo 1941

Ośmioro pasażerów zostaje pozostawionych na małej stacji kolejowej w Kornwalii, gdzie muszą przeczekać noc, aby kontynuować podróż rano. Zawiadowca stacji ostrzega ich, że w okolicy widywano pociąg-widmo.
Film z tajemnicąKomediaThriller

Pociąg-widmo 1941 recenzja filmu

Wakacje Pana Hulot 1953

Pan Hulot przybywa do nadmorskiego hotelu, gdzie planuje spędzić tygodniowy urlop, ale jego wrodzony pech i tendencja do stawiania się w dziwnych sytuacjach powodują chaos wśród gości hotelu i pracowników.
Komedia

Wakacje Pana Hulot 1953 recenzja filmu

Płytki facet 2001

Płytkiego Hala umawiającego się jedynie z fizycznie pięknymi kobietami czeka lekcja pokory, gdy pod wpływem hipnozy zaczyna dostrzegać tylko wewnętrzne piękno w ludziach.
KomediaKomedia romantyczna

Płytki facet 2001 recenzja filmu

Wigilijny show 1988

Bezwzględny producent telewizyjny przygotowuje świąteczny show na żywo, ale wkrótce trzy duchy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości otworzą mu oczy na to, w co zmieniło się jego życie.
Komedia

Wigilijny show 1988 recenzja filmu

Sezon rezerwowych 2000

Podczas strajku zawodowych graczy kontrowersyjny trener wpada na pomysł sprowadzenia utalentowanych graczy, którym nigdy nie udało się dotrzeć na wyżyny futolu amerykańskiego i z nich zbudować drużynę.
Filmy o sporcieKomedia

Sezon rezerwowych 2000 recenzja filmu

Grand Budapest Hotel 2014

Luksusowy hotel w fikcyjnej republice Zubrowka jest miejscem, gdzie intrygi splatają ze sobą losy ludzi pochodzących z całkowicie różnych światów.
Komedia

Grand Budapest Hotel 2014 recenzja filmu

Papierowy księżyc 1973

Drobny oszust przypadkowo staje się na pewien czas opiekunem kilkuletniej dziewczynki i odkrywa, że moża ona być mu przydatna do naciągania kolejnych ofiar.
Dramat obyczajowyFilm przygodowyKomedia

Papierowy księżyc 1973 recenzja filmu

Miłość blondynki 1965

Młoda dziewczyna w pogoni za prawdziwą miłością wyrusza w ślad za muzykiem, z którym łączył ją krótki romans. Jej pojawienie się w domu chłopaka budzi zakłopotanie w jego rodzinie.
Dramat obyczajowyKomediaMelodramat

Miłość blondynki 1965 recenzja filmu

Dzień świąteczny 1949

Listonosz w malutkiej miejscowości postanawia dorównać najnowocześniejszym amerykańskim rozwiązaniom w swojej branży, ale niestety nie ma możliwości technicznych ani za grosz talentu, aby mogło się to zakończyć sukcesem.
Komedia

Dzień świąteczny 1949 recenzja filmu

Nigdy w niedzielę 1960

Amerykański turysta Homer Thrace podczas zwiedzania Grecji poznaje prostytutkę Ilyę, która dla niego jest dowodem na upadek kultury i wszelkich wartości. Jednakże kiedy poznaje ją bliżej zaczyna inaczej postrzegać świat.
Komedia

Nigdy w niedzielę 1960 recenzja filmu

Barbarella 1968

Międzygwiezdna agentka Barbarella otrzymuje kolejne zadanie - ma odnaleźć naukowca Duranda, który wszedł w posiadanie bardzo niebezpiecznej broni. Baraberella sama w sobie również jest bardzo niebezpieczna, ale przez swój sex-appeal.
Film science fictionKomedia

Barbarella 1968 recenzja filmu

Tatuaż 1968

Handlarz dzieł sztuki odkrywa unikat, rysunek Modiglianiego, na którym może zarobić fortunę. Ale jest jeden drobny problem natury technicznej - rysunek w formie tatuażu znajduje się na plecach byłego żołnierza Legii Cudzoziemskiej.
Komedia

Tatuaż 1968 recenzja filmu

Szpiegu, do dzieła 1964

Z rządowego laboratorium zostaje skradziona tajna formuła, nad którą pracował jeden z naukowców. Szef służb bezpieczeństwa musi ją odzyskać, więc do przechwycenia jej wysyła swoich najlepszych ludzi. A przynajmniej najlepszych, jakich ma pod ręką.
KomediaFilm szpiegowski

Szpiegu, do dzieła 1964 recenzja filmu

Do dechy 2016

Tom Cox zabiera rodzinę na wczasy nowym samochodem, który kupił zaledwie dzień wcześniej. Wkrótce po tym, jak wjeżdżają na autostradę w samochodzie ulega uszkodzeniu centralny system i blokuje tempomat na maksymalnej prędkości.
Komedia

Do dechy 2016 recenzja filmu

Atomowy autobus 1976

Coyote Bus Lines przygotowuje się do zrewolucjonizowania transportu naziemnego - mają zamiar wprowadzić do użytku autobus napędzany energią jądrową. Ale są ludzie, którzy zrobią wszystko, aby ten pomysł zakończył się katastrofą.
KomediaFilm katastroficzny

Atomowy autobus 1976 recenzja filmu

I Bóg stworzył kobietę 1956

Młoda Juliette nie narzeka na zainteresowanie ze strony mężczyzn, ale w pełni potrafi wykorzystać to zainteresowanie na swoją korzyść.
Komedia

I Bóg stworzył kobietę 1956 recenzja filmu

Jeszcze dalej niż Północ 2008

Naczelnik poczty z południowej Francji zostaje wysyłany na 2 lata do małego miasteczka na północy kraju. Ludzie są dziwni, ich akcent jest dziwne, tak samo ich jedzenie, ale wkrótce odkrywa, że dziwne, nie znaczy gorsze.
Komedia

Jeszcze dalej niż Północ 2008 recenzja filmu

Rękopis znaleziony w Saragossie 1964

W czasie wojen napoleoński oficer podróżujący przez Hiszpanię w ponurym zajeździe na odludziu rozpoczyna przygodę w świecie duchów, magii i mistycyzmu.
FantasyFilm przygodowyKomedia

Rękopis znaleziony w Saragossie 1964 recenzja filmu

400 batów 1959

Czternastoletni Antoine jest uważany przez otoczenie za trudne dziecko, często popada w konflikty z nauczycielami. Jego rodzice nie mają pojęcia jak do niego dotrzeć, więc wysyłają go domu poprawczego.
Film kryminalnyDramat obyczajowyKomedia

400 batów 1959 recenzja filmu

Detektyw Rock Slyde 2009

Prywatny detektyw Rock Slyde i przywódca sekty Bart zmierzą się w starciu, które odsłoni ich tajemnice z przeszłości. I nie będa to miłe tajemnice.
KomediaKomedia kryminalna

Detektyw Rock Slyde 2009 recenzja filmu

Zombie SS 2009

Wyprawa do położonej na odludziu chatki kończy się dla grupy studentów medycyny spotkaniem z niebezpieczeństwem, którego nie spodziewali się spotkać na swojej drodze - pozostałością niemieckiej armii z czasów wojny.
HorrorKomedia

Zombie SS 2009 recenzja filmu

Co to konia obchodzi? 1987

Pracownicy obsługujący konwój przewożący wielki przemysłowy transformator walczą z nudą podczas monotonnej drogi na wybrzeże, ale ich praca nabiera kolorów, kiedy natrafiają na wiadukt kolejowy, który jest odrobinę za niski dla ich samochodu.
Komedia

Co to konia obchodzi? 1987 recenzja filmu