Najpopularniejsze gatunki

» Dramat obyczajowy
» Komedia
» Dramat psychologiczny
» Animacja

Na skróty

» filmy wg gatunków

Biografia recenzje


1492: Wyprawa do raju 1992

Krzysztof Kolumb przygotowuje wyprawę, która zmieni historię Ziemi, ale wkrótce przekona się, że nie musi to koniecznie oznaczać zmiany na lepsze.
BiografiaDramat historyczny

1492: Wyprawa do raju 1992 recenzja filmu

Piękny umysł 2001

Genialny matematyk John Nash otrzymuje propozycję współpracy z tajnymi służbami przy śledzeniu wiadomości zaszyfrowanych w tekstach gazet. Praca pochłania go tak bardzo, że nie zauważa pogarszającego się stanu jego zdrowia.
BiografiaDramat psychologiczny

Piękny umysł 2001 recenzja filmu

Chłopcy z ferajny 1990

Historia życia nowojorskiego gangstera - od najmłodszych lat Henry Hill marzył o zostaniu członkiem mafii i obserwujemy jego przemianę aż do momentu, kiedy zostaje objęty programem ochrony świadków koronnych w zamian za zeznania przeciw swoim "przyjaciołom".
Film gangsterskiBiografiaFilm kryminalny

Chłopcy z ferajny 1990 recenzja filmu

Hotel Rwanda 2004

W trakcie trwającego w Rwandzie ludobójstwa menedżer jednego z hoteli w Kigali, Paul Rusesabagina, musi znaleźć sposób, by uratować swoją rodzinę od horroru, który zalewa ulice.
Dramat obyczajowyBiografiaFilm wojenny

Hotel Rwanda 2004 recenzja filmu

Erin Brockovich 2000

Bezrobotna matka trójki dzieci podejmuje pracę w kancelarii adwokackiej i dzięki swojej determinacji podejmuje walkę z dużym koncernem odpowiedzialnym za zatruwanie środowiska.
BiografiaDramat obyczajowyDramat sądowy

Erin Brockovich 2000 recenzja filmu

Jak zostać królem 2010

Po wybuchu II wojny światowej król Jerzy VI musi wziąć na siebie ciężar podtrzymywania na duchu Brytyjczyków, w czym przeszkadza mu jego jąkanie. Decyduje się szukać pomocy u nauczyciela dykcji, co będzie dla nich obu doświadczeniem odmieniającym życie.
BiografiaDramat historycznyDramat obyczajowy

Jak zostać królem 2010 recenzja filmu

Amadeusz 1984

Gdy do Wiednia przybywa Wolfgang Amadeusz Mozart fama o jego niezwykłym talencie szybko się roznosi. Salieri, który do tego momentu cieszył się sławą najlepszego kompozytora w mieście nie cofnie się przed niczym, aby zachować swoją pozycję.
BiografiaDramat historycznyDramat obyczajowy

Amadeusz 1984 recenzja filmu

Andriej Rublow 1966

Biografia najwybitniejszego twórcy ikon, któremu przyszło żyć w czasach będących wielką próbą, zwłaszcza dla ludzi wierzących.
BiografiaDramat historycznyDramat obyczajowy

Andriej Rublow 1966 recenzja filmu

Pasja życia 1956

Film przedstawia życie Vincenta van Gogha począwszy do dzieciństwa i młodości w Holandii, po powolne zanurzanie się w odmętach szaleństwa.
Biografia

Pasja życia 1956 recenzja filmu

Isadora 1968

Jest to biografia wielkiej tancerki, reformatorki tańca z początków XX wieku, Isadory Duncan. W epoce baletu klasycznego Isadora buntuje się przeciwko sztywnym regułom tańca, staje się prekursorem nowego stylu.
Biografia

Isadora 1968 recenzja filmu