Najpopularniejsze gatunki

» Dramat obyczajowy
» Komedia
» Dramat psychologiczny
» Animacja

Na skróty

» filmy wg gatunków

Dramat obyczajowy recenzje


Piękność dnia 1967

Znudzona życiem żona lekarza czuje, że potrzeba jej jakiejś odmiany w życiu. Postanawia spróbować pracy w charakterze prostytutki.
Dramat obyczajowySurrealizm

Piękność dnia 1967 recenzja filmu

Forrest Gump 1994

Forrest Gump nie jest piękny, nie jest mądry, nie ma żadnych konkretnych talentów poza jednym, co go wyróżnia spośród innych ludzi - szczerą, naiwną i zaraźliwą dobrocią.
Dramat obyczajowyKomedia

Forrest Gump 1994 recenzja filmu

Lot nad kukułczym gniazdem 1975

Drobny kryminalista stara się uniknąć więzienia udają chorobę psychiczną. Kiedy trafia do zakładu zamkniętego odkrywa, że tutaj też może, pomimo panującego rygoru, pozostać sobą.
Dramat obyczajowyFilm z tajemnicą

Lot nad kukułczym gniazdem 1975 recenzja filmu

Dwunastu gniewnych ludzi 1957

Po wysłuchaniu dowodów dwunastu przysięgłych udaje się do pokoju, gdzie mają zdecydować o losie młodego Latynosa oskarżonego o zabicie własnego ojca. Wyrok wydaje się zupełnie oczywisty, ale tylko dla jedenastu z nich...
Dramat obyczajowyDramat psychologicznyDramat sądowy

Dwunastu gniewnych ludzi 1957 recenzja filmu

Johnny poszedł na wojnę 1971

Młody Amerykanin wyrusza na front aby dołączyć do I wojny światowej. Eksplozja pocisku niemal zmienia go w warzywo, ale Johnny nadal żyje, czuje i myśli.
Dramat obyczajowyDramat psychologicznyFilm wojenny

Johnny poszedł na wojnę 1971 recenzja filmu

Kabaret 1972

Gdy faszyści przejmują władzę w Niemczech kabaret wydaje się być ostatnim miejscem, które pozostało niezmienione. Ale nie na długo...
Dramat obyczajowyDramat politycznyDramat psychologiczny

Kabaret  1972 recenzja filmu

Filadelfia 1993

Odnoszący sukcesy zawodowe prawnik odkrywa, że jest nosicielem HIV. Nikt w pracy nie wiedział, że jest homoseksualistą, ale kiedy objawy choroby stają się widoczne nagle zostaje zwolniony ze względu na niekompetencję. Postanawia pozwać do sądu swoich pracodawców.
Dramat obyczajowyDramat sądowy

Filadelfia 1993 recenzja filmu

Zaklinacz koni 1998

W wypadku samochodowym Grace traci nogę, a jej ulubiony koń Pielgrzym zostaje poważnie ranny. Nie chcąc usypiać go rodzina decyduje się na skorzystanie z pomocy zaklinacza koni, aby go uleczyć.
Dramat obyczajowyMelodramat

Zaklinacz koni 1998 recenzja filmu

Przeminęło z wiatrem 1939

W czasie amerykańskiej Wojny Secesyjnej młoda kobieta, Scarlett O’Hara, musi stawić czoła trudnym wyborom chcąc utrzymać rodzinną posiadłość. Poprzez historię jej życia widzimy jak wojna na zawsze zmieniła Południe.
Dramat historycznyDramat obyczajowyMelodramat

Przeminęło z wiatrem 1939 recenzja filmu

Patch Adams 1998

Patch Adams przechodzi załamanie nerwowe. W trakcie leczenia obserwuje lekarzy i postanawia pomimo nie najmłodszego wieku samemu zacząć studiować medycynę, aby spróbować samemu leczenia ludzi, chociaż jego metody są raczej niekonwencjonalne.
KomediaDramat obyczajowy

Patch Adams 1998 recenzja filmu

Dyktator 1940

Film opowiada o Dyktatorze Hynklu, który rządzi fikcyjnym państwem Tomanią i przygotowuje wraz ze swoim sojusznikiem Benzino Napaloni inwazję na sąsiedni kraj Austerlich. W Tomanii żyje fryzjer, który jest łudząco podobny do dyktatora...
Dramat politycznyKomediaFilm wojenny

Dyktator 1940 recenzja filmu

Fortepian 1993

Samotna matka Ada McGraw wyrusza do Nowej Zelandii wraz z córką oraz fortepianem, gdzie ma poślubić zupełnie obcego sobie mężczyznę.
Dramat obyczajowyMelodramat

Fortepian 1993 recenzja filmu

Czyż nie dobija się koni? 1969

W latach Wielkiego Kryzysu zdesperowani ludzie biorą udział w maratonie tanecznym, w którym główną nagrodą jest 1500 dolarów.
Dramat obyczajowy

Czyż nie dobija się koni? 1969 recenzja filmu

Krwawy diament 2006

W rozdartym wojną domową Sierra Leone rybak, handlarz bronią oraz dziennikarka przedzierają się przez kraj w pogoni za drogocennym diamentem.
Dramat obyczajowyDramat politycznyFilm przygodowy

Krwawy diament 2006 recenzja filmu

Lśnienie 1980

Jack wraz z żoną i synem przenoszą się na zimę do całkowicie pustego hotelu w górach. Jack ma opiekować się obiektem w przez kilka miesięcy, ale panująca wokół atmosfera coraz bardziej wydaje się na niego negatywnie wpływać.
Dramat obyczajowyHorrorFilm z tajemnicą

Lśnienie 1980 recenzja filmu

Tańczący z wilkami 1990

Porucznik John Dunbar po zakończeniu wojny secesyjnej przejmuje położony na odludziu posterunek, gdzie poza zapierającą dech w piersiach przyrodą odnajduje też Indian, którzy zmienią jego życie.
Dramat historycznyDramat obyczajowyFilm przygodowy

Tańczący z wilkami 1990 recenzja filmu

Rain Man 1988

Materialista Charlie na wieść o śmierci ojca liczy na duży spadek. Jednakże okazuje się, że ma on starszego brata, chorego na autyzm, który dostanie wszystkie pieniądze. Charlie postanawia uzyskać należną mu część spadku.
Dramat obyczajowy

Rain Man 1988 recenzja filmu

Goło i wesoło 1997

Dwóch byłych pracowników stalowni, obecnie bezrobotnych, wpada na pomysł, aby zarobić nieco pieniędzy przy minimum wysiłku - chcą zorganizować pokaz w stylu Chippendales w lokalnym klubie. Ale nic nie jest tak proste jak się wydaje.
Dramat obyczajowyKomedia

Goło i wesoło 1997 recenzja filmu

Buntownik bez powodu 1955

Nastolatek Jim przenosi się wraz z rodziną do małego miasteczka, gdzie jego buntownicza natura staje się jeszcze bardziej wyraźna.
Dramat obyczajowy

Buntownik bez powodu 1955 recenzja filmu

Manhattan 1979

Autor telewizyjnych komedii przechodzi bolesną przemianę, kiedy żona porzuca go dla innej kobiet i opisuje w książce ich nieudane małżeństwo.
Dramat obyczajowyKomedia

Manhattan 1979 recenzja filmu

Stowarzyszenie Umarłych Poetów 1989

Niekonwencjonalny nauczyciel stara się wprowadzić odrobinę poczucia wolności w życie studentów bardzo konserwatywnej prywatnej szkoły.
Dramat obyczajowy

Stowarzyszenie Umarłych Poetów 1989 recenzja filmu

Harakiri 1962

W średniowiecznej Japonii samuraj, który okrył się hańbą przygotowuje się do popełnienia rytualnego harakiri, ale jego historia nie jest tak prosta jak się wydaje.
Dramat historycznyDramat obyczajowy

Harakiri 1962 recenzja filmu

Pociąg 1959

W nocnym pociągu z Łodzi na Hel spotyka się para ludzi po przejściach. Mimo początkowej rezerwy i podejrzliwości zbliżają się do siebie i zaczynają się dzielić swoimi problemami.
Dramat obyczajowyDramat psychologiczny

Pociąg 1959 recenzja filmu

Życie Oharu 1952

Oharu, piękna, ambitna i zdolna pochodząca z zamożnej rodziny mogła liczyć w życiu na wszystko, co najlepsze, ale w realiach XVII-wiecznej Japonii jedno zdarzenie zdecydowało o całej jej przyszłości.
Dramat obyczajowy

Życie Oharu 1952 recenzja filmu

Chłopcy z ferajny 1990

Historia życia nowojorskiego gangstera - od najmłodszych lat Henry Hill marzył o zostaniu członkiem mafii i obserwujemy jego przemianę aż do momentu, kiedy zostaje objęty programem ochrony świadków koronnych w zamian za zeznania przeciw swoim "przyjaciołom".
Film gangsterskiBiografiaFilm kryminalny

Chłopcy z ferajny 1990 recenzja filmu

Podejrzany 2000

W trakcie festynu na Portoryko wpływowy lokalny prawnik zgadza się odpowiedzieć na parę pytań na posterunku policji, ale z każdą odpowiedzią staje się coraz bardziej oczywiste, że ze świadka stał się głównym podejrzanym w sprawie o morderstwo.
ThrillerDramat obyczajowyDramat psychologiczny

Podejrzany 2000 recenzja filmu

Hotel Rwanda 2004

W trakcie trwającego w Rwandzie ludobójstwa menedżer jednego z hoteli w Kigali, Paul Rusesabagina, musi znaleźć sposób, by uratować swoją rodzinę od horroru, który zalewa ulice.
Dramat obyczajowyBiografiaFilm wojenny

Hotel Rwanda 2004 recenzja filmu

Zabić drozda 1962

W latach 1930-tych na południu Stanów Zjednoczonych ma mieć miejsce proces Murzyna oskarżonego o zgwałcenie białej kobiety. Stateczny prawnik Atticus Finch zostaje wyznaczony do obrony, ale wbrew naciskom otoczenia zamierza uczciwie bronić swojego klienta.
Dramat obyczajowyDramat sądowy

Zabić drozda 1962 recenzja filmu

Erin Brockovich 2000

Bezrobotna matka trójki dzieci podejmuje pracę w kancelarii adwokackiej i dzięki swojej determinacji podejmuje walkę z dużym koncernem odpowiedzialnym za zatruwanie środowiska.
BiografiaDramat obyczajowyDramat sądowy

Erin Brockovich 2000 recenzja filmu

Nakarmić kruki 1976

Kilkuletnia dziewczynka ucieka w świat wyobraźni, aby zapomnieć o swoim nieszczęśliwym życiu z oschłym ojcem i bezduszną ciotką.
Dramat obyczajowyFantasy

Nakarmić kruki 1976 recenzja filmu

Milczenie owiec 1991

Młoda agentka FBI musi znaleźć sposób na namówienie niezwykle groźnego przestępcy do współpracy przy schwytaniu seryjnego mordercy.
Dramat obyczajowyDramat psychologicznyFilm kryminalny

Milczenie owiec 1991 recenzja filmu

Sława 1980

High School for Performing Arts w Nowym Jorku otwiera drzwi dla nowej grupy studentów. Widzimy ich postępy w nauce, ale też trudne życiowe wybory.
Dramat obyczajowyMusical

Sława 1980 recenzja filmu

Jak być kochaną 1963

W czasie II wojny początkująca aktorka Felicja jest gotowa poświęcić wiele aby jej ukochany uniknął śmierci, ale to nieodwzajemnione uczucie prowadzi tylko do samozatracenia.
Dramat obyczajowyDramat psychologicznyFilm wojenny

Jak być kochaną 1963 recenzja filmu

Dersu Uzała 1975

W 1902 roku rosyjski kartograf Arseniew wyrusza do dziekiego Kraju Nadmorskiego w dalekowschodniej części Cesarstwa. Lokalny myśliwy Dersu Uzała nauczy go wiele o tym dzikim i fascynującym miejscu.
Dramat obyczajowyFilm przygodowy

Dersu Uzała 1975 recenzja filmu

Grek Zorba 1964

Młody Anglik płynie na Kretę, gdzie zamierza otworzyć kopalnię. Po drodze spotyka mężczyznę, który zmieni jego życie - Alexis Zorba, który nauczy go prawdziwego sensu życia.
Dramat obyczajowyFilm przygodowy

Grek Zorba 1964 recenzja filmu

Cena strachu 1953

Czwórka zdesperowanych ludzi podejmuje się przetransportowania ładunku nitrogliceryny przez górskie drogi przy użyciu starych ciężarówek.
Dramat obyczajowyDramat psychologicznyFilm przygodowy

Cena strachu 1953 recenzja filmu

Matka Joanna od Aniołów 1961

Jezuita Suryn zostaje wysłany do położonego na odludziu zakonu, aby zbadać plotki jakoby przebywające tam zakonnice zostały opętane przez szatana.
Dramat obyczajowyDramat psychologicznyMistycyzm

Matka Joanna od Aniołów 1961 recenzja filmu

Strach na wróble 1973

Drobny złodziejaszek i były marynarz wyruszają w podróż przez Stany Zjednoczone. Jeden chce rozpocząć własny biznes, drugi ma nadzieję poznać swoje jedyne dziecko.
Dramat obyczajowy

Strach na wróble 1973 recenzja filmu

Zawieście czerwone latarnie 1991

Mająca kłopoty finansowe studentka Songlian zgadza się zostać czwartą żoną zamożnego Chena. Wkrótce odkrywa jak skomplikowane relacje panują w tym domu.
Dramat obyczajowyDramat psychologiczny

Zawieście czerwone latarnie 1991 recenzja filmu

Pachnidło: Historia mordercy 2006

Młody mężczyzna, Grenouille, posiada niezwykły talent - absolutny zmysł zapachu. Jednakże dążenie do uzyskania niedoścignionego zapachu doprowadzi go na granicę człowieczeństwa.
Dramat obyczajowyDramat psychologicznyFilm kryminalny

Pachnidło: Historia mordercy 2006 recenzja filmu

Viridiana 1961

Młoda Viridiana planuje zostać zakonnicą, ale przez splot wydarzeń odziedzicza spory majątek, który planuje przeznaczyć na najbardziej potrzebujących, co prowadzi do tragedii.
Dramat obyczajowyDramat psychologiczny

Viridiana 1961 recenzja filmu

Służący 1963

Tony, młody zamożny mężczyzna, zatrudnia lokaja Barreta, który ma uporządkować chaos jakim jest obecnie jego życie. Jednakże Barret nie planuje ograniczać się tylko do roli służącego.
Dramat obyczajowyDramat psychologiczny

Służący 1963 recenzja filmu

Dzikie dziecko 1970

W 1798 roku w lasach środkowej Francji zostaje odnaleziony chłopiec, który żył jak zwierzę i nie ma pojęcia o otaczającej go cywilizacji. Lekarz Jean Itard postanawia nauczyć go świata.
Dramat psychologicznyDramat obyczajowy

Dzikie dziecko 1970 recenzja filmu

Nie oglądaj się teraz 1973

Po tragicznej śmierci ich córki małżeństwo Brytyjczyków wyjeżdża do Wenecji, gdzie John ma się zająć renowacją starego kościoła. Wkrótce wokół nich zaczynają dziać się rzeczy trudne do zrozumienia.
Dramat obyczajowyMistycyzmDramat psychologiczny

Nie oglądaj się teraz 1973 recenzja filmu

Proces 2014

Uliczny śpiewak zostaje postawiony przed sądem oskarżony o przyczynienie się do śmierci robotnika, który zginął w kanałach, gdzie zszedł bez właściwego zabezpieczenia. Prokurator stara się udowodnić, że śpiewak nakłonił go do samobójstwa.
Dramat sądowyDramat obyczajowy

Proces 2014 recenzja filmu

Wizyta inspektora 2015

Przyjęcie w domu zamożnej rodziny Birlingów zostaje przerwane przez niespodziewaną wizytą inspektora Goole’a. Pyta członków rodziny o młodą kobietę, która niedawno zmarła, ale nikt z domowników nie przypomina sobie jej.
Dramat obyczajowyDramat psychologiczny

Wizyta inspektora 2015 recenzja filmu

Jak zostać królem 2010

Po wybuchu II wojny światowej król Jerzy VI musi wziąć na siebie ciężar podtrzymywania na duchu Brytyjczyków, w czym przeszkadza mu jego jąkanie. Decyduje się szukać pomocy u nauczyciela dykcji, co będzie dla nich obu doświadczeniem odmieniającym życie.
BiografiaDramat historycznyDramat obyczajowy

Jak zostać królem 2010 recenzja filmu

Amadeusz 1984

Gdy do Wiednia przybywa Wolfgang Amadeusz Mozart fama o jego niezwykłym talencie szybko się roznosi. Salieri, który do tego momentu cieszył się sławą najlepszego kompozytora w mieście nie cofnie się przed niczym, aby zachować swoją pozycję.
BiografiaDramat historycznyDramat obyczajowy

Amadeusz 1984 recenzja filmu

Taksówkarz 1976

Travis, weteran wojny w Wietnamie, podejmuje pracę jako nocny taksówkarz. Obserwując co dzieje się na ulicach po zmroku postanawia coś z tym zrobić, ale jako były żołnierz zna tylko jedno rozwiązanie - przemoc.
Dramat obyczajowyDramat psychologicznyFilm z tajemnicą

Taksówkarz 1976 recenzja filmu

Lecą żurawie 1957

Wojna rozdziela Weronikę i Borysa, on wyrusza by walczyć, ona pozostaje w Moskwie i stara się przeżyć cały czas czekając na powrót ukochanego.
Dramat obyczajowyFilm wojennyMelodramat

Lecą żurawie 1957 recenzja filmu

Andriej Rublow 1966

Biografia najwybitniejszego twórcy ikon, któremu przyszło żyć w czasach będących wielką próbą, zwłaszcza dla ludzi wierzących.
BiografiaDramat historycznyDramat obyczajowy

Andriej Rublow 1966 recenzja filmu

Siódma pieczęć 1957

Szukanie prawdziwego sensu życia oczami Ingmara Bergmana - Rycerz po powrocie z krucjaty spotyka Śmierć i gra z nią w szachy, gdzie stawką jest jego życie.
Dramat historycznyDramat obyczajowyDramat psychologiczny

Siódma pieczęć 1957 recenzja filmu

Piekło ’63 2009

Cała Holandia przygotowuje się do wielkiego wydarzenia sportowego - Elfstedentocht - 200-kilometrowego wyścigu łyżwiarskiego. Przez nagłą zmianę pogody ten dzień przeszedł do legendy.
Dramat historycznyDramat obyczajowyFilmy o sporcie

Piekło ’63 2009 recenzja filmu

Nóż w wodzie 1962

W drodze na Mazury małżeństwo zabiera autostopowicza. Jego obecność wpływa nie tylko na atmosferę w czasie podróży, ale też na ich wzajemne relacje.
Dramat obyczajowy

Nóż w wodzie 1962 recenzja filmu

Ostatnie tango w Paryżu 1972

Dwoje ludzi znajdujących się w trudnych momentach swojego życia nawiązuje burzliwy romans, ale nie łączy ich nic poza seksem. Z pozoru jest to dla nich idealna odskocznia od realiów życia.
Dramat obyczajowyDramat psychologiczny

 Ostatnie tango w Paryżu 1972 recenzja filmu

Olbrzym 1956

Młoda kobieta przenosi się z Wirginii do Teksasu wychodząc za mąż za farmera. Zmiana otoczenia nie jest dla niej łatwa, zwłaszcza kiedy poznaje przystojnego sąsiada, Jetta.
Dramat historycznyDramat obyczajowyWestern

Olbrzym 1956 recenzja filmu

Wielkie Żarcie 1973

Czworo znajomych postanawia odejść z tego świata w bardzo nietypowy sposób - planują jeść tak długo, aż umrą z przejedzenia.
Dramat obyczajowyDramat psychologiczny

Wielkie Żarcie 1973 recenzja filmu

West Side Story 1961

Historia Romea i Julii opowiedziana w realiach nowojorskich gangów ulicznych lat 1950-tych.
Dramat obyczajowyFilm gangsterskiMusical

West Side Story 1961 recenzja filmu

Absolwent 1967

Młody chłopak tuż po ukończeniu szkoły staje się celem bogatej sąsiadki, która stara się go uwieść.
Dramat obyczajowy

Absolwent 1967 recenzja filmu

Powiększenie 1966

Odnoszący sukcesy fotograf mody podczas wyprawy do parku robi serię zdjęć parze ludzi. Jak się okazuje mógł przypadkiem dokonać zapisu zbrodni.
Dramat obyczajowyFilm z tajemnicą

Powiększenie 1966 recenzja filmu

Papierowy księżyc 1973

Drobny oszust przypadkowo staje się na pewien czas opiekunem kilkuletniej dziewczynki i odkrywa, że moża ona być mu przydatna do naciągania kolejnych ofiar.
Dramat obyczajowyFilm przygodowyKomedia

Papierowy księżyc 1973 recenzja filmu

Struktura kryształu 1969

Fizyk Jan porzuca karierę naukową i przenosi się na zapadłą wieś. Jego przyjaciel Marek odwiedza go mając nadzieję namówić go do powrotu do stolicy. Film pokazuje ich odmienne podejście do życia.
Dramat obyczajowyDramat psychologiczny

Struktura kryształu 1969 recenzja filmu

Hippokrates 2014

Młody lekarz rozpoczyna pracę w szpitalu. Wydaje mu się, że jest gotowy na to, co go czeka, ale już pierwszy dzień udowadnia mu jak bardzo rzeczywistość odbiega od jego wyobrażeń.
Dramat obyczajowy

Hippokrates 2014 recenzja filmu

Kobieta diabeł 1964

W średniowiecznej Japonii toczy się wojna domowa, a dwie mieszkające na obrzeżach bagniska kobiety starają się przeżyć zabijając i okradając żołnierzy, którzy pojawią się w okolicy.
Dramat obyczajowyFilm wojenny

Kobieta diabeł 1964 recenzja filmu

Zawód: reporter 1975

Znudzony życiem dziennikarz David Locke wyjeżdża do rozdartego wojną domową Czadu. W hotelu znajduje zwłoki mężczyzny i widzi w tym szansę na rozpoczęcie nowego życia. Przejmuje jego tożsamość, ale okazuje się, że zmarły nie był aniołem.
Dramat obyczajowyFilm wojennyDramat polityczny

Zawód: reporter 1975 recenzja filmu

Miłość blondynki 1965

Młoda dziewczyna w pogoni za prawdziwą miłością wyrusza w ślad za muzykiem, z którym łączył ją krótki romans. Jej pojawienie się w domu chłopaka budzi zakłopotanie w jego rodzinie.
Dramat obyczajowyKomediaMelodramat

Miłość blondynki 1965 recenzja filmu

Do utraty tchu 1960

Michel Poiccard, młody przestępca zafascynowany Humphreyem Bogartem, kradnie samochód, a w trakcie ucieczki śmiertelnie postrzela policjanta. W Paryżu ukrywa się w mieszkaniu Amerykanki, Patricii, która nie ma świadomości, że żyje z mordercą.
Film kryminalnyDramat obyczajowy

Do utraty tchu 1960 recenzja filmu

Złodzieje rowerów 1948

Bezrobotny Antonio otrzymuje propozycję pracy - rozlepianie na mieście afiszy. Wykupuje z lombardu rower, który uprzednio był zmuszony zastawić i rozpoczyna pracę. Niestety wkrótce ktoś kradnie jego rower. Antonio wyrusza z synem, aby odnaleźć sprawcę.
Dramat obyczajowy

Złodzieje rowerów 1948 recenzja filmu

Na wypadek nieszczęścia 1958

Znany adwokat Andre Gobillot przyjmuje sprawę młodej, atrakcyjnej dziewczyny oskarżonej o napad z bronią w ręku. Kobiety nie stać na wynajęcie Gobillot, ale oferuje mu inną formę zapłaty...
Dramat obyczajowyMelodramatFilm kryminalny

Na wypadek nieszczęścia 1958 recenzja filmu

Spotkałem nawet szczęśliwych Cyganów 1967

Akcja tego filmu rozgrywa się w Jugosławii w latach 1960-tych w środowisku Cyganów. Młody Bora zakochuje się w Tisie, ale w społeczności, w której żyją normą są aranżowane małżeństwa. Młodzi nie mogą się z tym pogodzić.
Dramat obyczajowy

Spotkałem nawet szczęśliwych Cyganów 1967 recenzja filmu

Piknik pod Wisącą Skałą 1975

Kilka uczennic prywatnej szkoły wybiera się na piknik w pobliżu góry zwanej Wiszącą Skałą. Tego popołudnia cztery kobiety znikają w niewyjaśnionych okolicznościach...
Film z tajemnicąDramat obyczajowy

Piknik pod Wisącą Skałą 1975 recenzja filmu

Znieważona ziemia 2011

W 1986 roku katastrofa w Czernobylu pozostawiła mieszkańców Prypeci z brzemieniem tego, co się stało - ci, którzy przeżyli nie potrafili odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
Dramat obyczajowyDramat historyczny

Znieważona ziemia 2011 recenzja filmu

Sztorm 2009

Potężny sztorm na Morzu Północnym w styczniu 1953 roku doprowadził do jednej z najgorszych powodzi w historii Holandii, ale za statystykami ukrywają się ludzkie dramaty i niezwykłe historie.
Dramat obyczajowyFilm katastroficzny

Sztorm 2009 recenzja filmu

Za wszelką cenę 2004

Młoda dziewczyna marząca o odniesieniu sukcesu w zawodowym boksie nawiązuje współpracę z emerytowanym trenerem. Jej kariera zaczyna się rozwijać aż do pewnej walki, która zmieniła jej całe życie.
Dramat obyczajowy

Za wszelką cenę 2004 recenzja filmu

Kolor purpury 1985

Celie nie zaznała w swoim życiu szczęścia - od ojca, męża i jego dzieci doznała tylko poniżeń. Jednakże pojawienie się w jej życiu kochanki jej męża odmieniło jej los.
Dramat obyczajowy

Kolor purpury 1985 recenzja filmu

La Strada 1954

Gelsomina zostaje sprzedana siłaczowi Zampano, który zabiera ją ze sobą w trasę. Występują dla gawiedzi w małych miasteczkach, ale dziewczyna poniewierana przez Zampano wbrew wszystkiemu zakochuje się w nim.
Dramat obyczajowyDramat psychologiczny

La Strada 1954 recenzja filmu

Pogarda 1963

Pisarz Paul, aby zapewnić swojej żonie lepsze warunki bytu, zgadza się przerobić dla amerykańskiego producenta filmowego scenariusz filmu o Odyseuszu. Ale to posunięcie zamiast zbliżyć małżonków do siebie prowadzi do rozpadu ich związku.
Dramat obyczajowy

Pogarda 1963 recenzja filmu

400 batów 1959

Czternastoletni Antoine jest uważany przez otoczenie za trudne dziecko, często popada w konflikty z nauczycielami. Jego rodzice nie mają pojęcia jak do niego dotrzeć, więc wysyłają go domu poprawczego.
Film kryminalnyDramat obyczajowyKomedia

400 batów 1959 recenzja filmu

Utracona cześć Katarzyny Blum 1975

Młoda kobieta spędza noc z dopiero co poznanym na przyjęciu mężczyzną, ale kiedy budzi się rano policjanci aresztują ją jako wspólniczkę uciekiniera w wojska, który w dodatku dokonał napadu na bank.
Dramat obyczajowy

Utracona cześć Katarzyny Blum 1975 recenzja filmu

Narkomani 1971

Sherman Park znajduje się w dzielnicy West Side w Nowym Jorku. Ten rejon nie cieszy się dobrą reputacją, znany jest jako Needle Park (Park Strzykawek), gdzie na zniszczonych ławkach, wśród resztek nędznych drzew od lat spotykają się okoliczni narkomani.
Dramat obyczajowy

Narkomani 1971 recenzja filmu

Kapitan z Oriona 1978

Młody kapitan kutra rybackiego wyrusza w pierwszy rejs na Morze Północne, ale wszystko wskazuje na to, że pech go nie opuszcza. Konflikt z załogą też nie pomaga mu w odniesieniu sukcesu.
Dramat obyczajowy

Kapitan z Oriona 1978 recenzja filmu